stethoscope with pen on a table


Układ pokarmowy zarówno jak układ oddechowy, jest także bardzo wrażliwy. Przynajmniej mój. Myślę, że czasem dziedziczymy to genetycznie. Ja akurat mam bardzo wrażliwy układ pokarmowy, ponieważ po spożyciu określonego produktu, od razu są widoczne konsekwencję jego spożycia. W związku z czym warto coś powiedzieć na temat chociaż jednej choroby pl.wikipedia.org.

Rodzaje chorób układu pokarmowego

Choroba wrzodowa dotyka przede wszystkim żołądek. Objawy tej choroby są różne, ale przede wszystkim odczuwalny jest bardzo silny ból w obszarze dołka podsercowego.

W gruncie rzeczy nieleczone wrzody mogą doprowadzić do o wiele większych konsekwencji. Ja osobiście uważam, że odpowiednio zdrowe jedzenie, dobór odpowiedniej żywności, nie może doprowadzić do żadnych chorób układu pokarmowego, szczególnie jeśli siebie pilnujemy, i dbamy , o to aby jeść dobrze.

Człowiek nie może zachowywać się jak zwierze, i jeść wszystko, co popadnie, ponieważ takie zachowanie może doprowadzić nie tylko do wrzodów, ale innych chorób układu pokarmowego. Sama wiem, jak to jest kiedy, jemy nieodpowiednie rzeczy, bądź kiedy jemy zbyt późno, bardzo ciężkie dania. Nie chodzi tutaj mi już o same choroby, typu choroby wrzodowe, ale przede wszystkim o zwykłe konsekwencję niewłaściwego spożywania jedzenia. Po takim jedzeniu nie czujemy się komfortowo, można powiedzieć, że nas mdli, jesteśmy osłabieni, i często wymiotujemy. Kiedy doprowadzamy do takich sytuacji, nasz żołądek wysyła sygnały, które mają być dla nas ostrzeżeniem przed kolejnymi takimi działaniami.

Nasz żołądek, jest bardzo wrażliwy, i kiedy zjemy za dużo, bądź za mało, informuje nas w określony sposób, a czasem po prostu broni się przed pewnymi sytuacjami. Podobnie jest z alkoholem, kiedy to wypijemy za dużo, połączymy kilka różnych alkoholi, nie spożywając żadnego konkretnego jedzenia, którego domaga się żołądek… W takich sytuacjach, on wysyła on takie,a nie inne sygnały, związane z wymiotowaniem czy innymi działaniami. Dlatego tak ważne jest by chronić żołądek przed niezdrowym jedzeniem i niezdrowymi nawykami.

Rate this post