lots of berries


Żyjąc w szybkich czasach często poszukujemy ekspresowych diet odchudzających, które mają odmienić nasze życie, pozwolić nam szybko schudnąć, nabrać energii, zacząć wyglądać pięknie i olśniewająco. Jeżeli ktoś jest w stanie przez niespełna dwa tygodnie wytrzymać na dosyć restrykcyjnej metodzie odchudzającej to można polecić mu w tym celu dietę Kopenhaską.

Zasady diety Kopenhaskiej

Co prawda, jak po żadnej diecie nie należy oczekiwać po niej cudów, ale efekty są zdecydowanie zadowalające, przynajmniej u większości osób, które próbowały ją stosować. Trzeba wiedzieć tylko, że dieta nie jest do końca polecana przez lekarzy dietetyków i zdecydowanie powinny o niej zapomnieć osoby starsze, dzieci oraz kobiety w ciąży black latte.

Dieta trwa tylko trzynaście dni i w tym czasie można schudnąć nawet do dziesięciu kilogramów. Zasada jest bardzo prosta, trzeba dokładnie przestrzegać wszystkich reguł. Na cały ten okres mamy rozpisane szczegółowe menu i nie wolno nam w nim niczego zmieniać. Nie możemy zamieniać kolejności dni, bowiem jadłospis jest tak opracowany, żeby nasz metabolizm miał szansę przyspieszyć.

bowl full of walnuts

Czego nie jeść przy diecie Kopenhaskiej?

Dieta Kopenhaska wyklucza z naszego menu cukier, słodycze, sól oraz alkohol jak. Przykładowym śniadaniem jest na przykład tylko i wyłącznie mocna czarna kawa, na obiad zjadamy natomiast dwa jajka na twardo, a na kolację kawałek ugotowanej piersi z kurczaka. Trzymając się takich restrykcyjnych zaleceń osiąga się całkiem dobre efekty, ale oczywiście jest to dieta, której nie należy stosować przez dłuższy czas, ponieważ nasze organizmy mogłyby odczuć niekorzystne efekty odstawienia wielu produktów i zmniejszenia dawki pożywienia.

Rate this post