women s black white face


Mycie twarzy za pomocą olejków różnego rodzaju zyskuję coraz więcej zwolenniczek. O ile uda Wam się dobrze dobrać olej do swojego typu skóry gwarantuje Wam, że będziecie również należeć do grona zadowolonych osób.

Mój sposób pielęgnacji – olej kokosowy

Wiele dziewczyn piszę o tym, że gdy na początku zaczęły używać olejku kokosowego do mycia twarzy to przez około 2 tygodnie miały na twarzy wysyp – ja z czymś takim się nie spotkałam być może dlatego, że wprowadziłam olej do swojej pielęgnacji stopniowo używając go tylko kilka razy w tygodniu. Obecnie moje oczyszczenie skóry wygląda następująco : do demakijażu używam olejku (nie używam maskary wodoodpornej więc nie ma najmniejszego problemu) następnie moczę ręczniczek w chłodnej wodzie i ścieram w ten sposób resztki makijażu, potem znowu myje twarz olejkiem i przecieram ręczniczkiem i to właściwie tyle. Około 2 razy w tygodniu przemywam jeszcze twarz Tonikiem Soraya. Po takim oczyszczeniu twarzy w zależności czy to rano czy wieczorem nakładam odpowiednio serum, krem itd które akurat używam pl.wikipedia.org.

Olej kokosowy – rezultaty

Dla przypomnienia dodam, że mam cerę mieszaną, bardzo długi czas męczyłam się z nawracającymi wągrami i przykrymi niespodziankami.

  • zmniejszyło się świecenie skóry <- na tym zależało mi i to bardzo, ponieważ bez użycia kremu matującego moja cera miejscami wyglądała jakbym skończyła właśnie 10 kilometrowy maraton.
  • pory są oczyszczone i nie mam już problemu z wągrami <- wągry prześladowały mnie od początku gimnazjum, jeśli jakimś cudem po użyciu maseczek itd udawało mi się je wyeliminować w mniejszym lub w większym stopniu to problem po paru dniach powracał. Obecnie mam z nimi spokój w 100% od 2 miesięcy. Pozbyłam się ich dzięki 3krotnym użyciu maseczki (będzie o niej post osobny), a olej kokosowy przeciwdziała skutecznie ich powrotowi.
  • brak suchych skórek <- męczyły mnie zwłaszcza w okolicach nosa.
  • ograniczenie przykrych niespodzianek <- niestety dalej zdarza się, że na mojej twarzy pojawią się tacy niechciani goście jednak ma to związek z hormonami. Na szczęście ich ilość i rozmiary są znacznie mniejsze.
  • ustabilizowanie cery <- chociaż w dalszym ciągu klasyfikuję moją cerę do mieszanych to jest jej znacznie bliżej do „normalnej” niż kiedykolwiek wcześniej jak. Myślę, że głównie dzięki olejkowi kokosowemu uda mi się być szczęśliwą posiadaczką cery normalnej.

Podsumowanie 

Jak widzicie oparcie oczyszczenia mojej skóry za pomocą olejku kokosowego dostarczył ogromne korzyści dla niej. Jestem zachwycona, obecnie nie narzekam na stan mojej skóry, jedyny problem który staram się wyeliminować albo chociaż skutecznie pomniejszyć to poszerzone pory. Kolejnym plusem takiej pielęgnacji są oszczędności finansowe – wcześniej co około 2 miesiące kupować musiałam :

płyn do demakijażu – najczęściej Ziaja cena około 7zł

preparat do mycia twarzy – Cethapil cena około 30zł

tonik – Soraya cena około 12zł

olej kokosowy – zależnie od firmy cena około 30zł

Dzięki obecnej pielęgnacji jedynie kupuję olej kokosowy i tonik (chociaż używam go tak minimalne ilości, że jedno opakowanie starcza mi spokojnie na 4 miesiące).

Rate this post