green smoothie


Ludzie niemal od zawsze szukali sposobów na zachowanie młodzieńczego wyglądu. Dawniej mogli korzystać jedynie z dobrodziejstw natury dostępnych w najbliższym otoczenia, po czasie z pomocą przyszła nauka. Obecnie mamy dostęp do ogromnej ilości suplementów diety i kosmetyków, które mogą pomóc na wszelkie dolegliwości. Niemniej ich działanie budzi często wątpliwości, więc coraz częściej wracamy do źródeł. Naturalna pielęgnacja daje nam komfort, że dajemy sobie to, co najlepsze w naturze. Remedium na bolączki upływającego czasu ma stanowić spirulina, naturalna mikroalga będąca w naszym zasięgu od stuleci.

Zalety spożywania spiruliny

Zaskakujące jest to, jak bogata w potrzebne nam do życia składniki jest spirulina. Jest przede wszystkim bogatym źródłem białka, które jest lepiej przyswajane niż białka pochodzenia zwierzęcego. Za jej pomocą można w łatwy sposób uzupełnić jego niedobory, co jest szczególnie istotne dla osób niejedzących mięsa. Zawiera w sobie witaminy z grupy B, a także witaminę C i E chocolate slim cena. Znajdziemy w niej również minerały, takie jak magnez, potas, wapń, cynk, a także niezwykle ważne dla działania mózgu kwasy tłuszczowe Omega-3. Jakby tego było mało, spirulina zawiera także wysokie stężenie beta-karotenu, kwasy nukleinowe oraz chlorofil. To bogactwo sprawia, że spirulina jest doskonałym elementem zbilansowanej diety, ale również środkiem wykorzystywanym w kosmetyce.

green smoothie for juice diet

Spirulina w pięlęgnacji

Jako kosmetyk, spirulina działa na skórę, jak doskonałe serum. Najczęściej stosuje się ją w formie maseczki do twarzy. Regularne jej stosowanie odżywia i ujędrnia skórę, poprawia jej koloryt i wspomaga walkę ze zmarszczkami. Wzmacnia płaszcz wodno-lipidowy skóry i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi. Oprócz twarzy, spirulinę można stosować na inne partie ciała, które wymagają szybkiego nawilżenia i regeneracji. Doskonale sprawdzi się do walki z cellulitem, jako że przyspiesza rozpad tłuszczów. Stosowana wewnętrznie (np. dodana do koktajlu) pozytywnie wpłynie na kondycję włosów, skóry i paznokci.

Spirulina a odchudzanie

W dietetyce mikroalgi mają równie szerokie zastosowanie. Oprócz uzupełniania niedoborów białka i mikroelementów, spirulina jest doskonałym środkiem dla osób walczących z nadwagą. Jest niskokaloryczna i zawiera dużo białka, co ułatwi ograniczenie spożycia mięsa i zawartych w nim niezdrowych tłuszczy. Bogactwo mikroelementów uzupełni niedobory, zniweluje zmęczenie i doda sił. Zawarta w spirulinie penulanina rozrusza ospały metabolizm, a tyrozyna ułatwi kontrolowanie apetytu https://pl.wikipedia.org/wiki/Frutarianizm.

Działanie mikroalg to nie tylko korzyści dla atrakcyjnego wyglądu i szczupłej sylwetki, ale też dla zdrowia. Można nimi wspomóc leczenie wielu chorób lub stosować prewencyjnie. Spirulina wykazuje działanie przeciwnowotworowe dzięki obecności beta-karotenu, dodatkowo chlorofil i pytocjanina mogą hamować rozwój komórek nowotworowych. Dobrze sprawdzi się przy regeneracji wątroby, gdyż zawarty w spirulinie aminokwas metionina wspomaga odbudowę komórek. Warto też zadbać o kondycję mózgu, niedobór aminokwasów może prowadzić do osłabienia układu nerwowego. Spirulina zawiera aż 8 aminokwasów, dzięki czemu chroni i pomaga w odbudowie komórek nerwowych.

Aż trudno uwierzyć, że jedna mikroalga może mieć aż tyle zastosowań. A jest ich pewnie znacznie więcej, dlatego warto ją włączyć do swojej codziennej diety.

Rate this post