black and white picture of a naked body


Przedwczesny wytrysk jest męską przypadłością uniemożliwiająca odbywanie satysfakcjonujących kontaktów płciowych. Pojawia się często u mężczyzn, dopiero wkraczających w sferę stosunków intymnych z kobietą. Brak doświadczenia oraz stres przed niezaspokojeniem partnerki bardzo często zmniejszają kontrolę mężczyzny nad ejakulacją. Problem wymagający pomocy farmakologicznej występuje w sytuacji, gdy przedwczesny wytrysk pojawia się chronicznie przez dłuższy czas. Należy udać się wówczas do specjalisty, aby zdiagnozować źródło zaburzenia i rozpocząć zażywanie leku zawierającego dapoksentynę, która jest w stanie wydłużyć trzykrotnie średni czas kontaktu seksualnego.

Co to jest przedwczesny wytrysk?

Jest to zaburzenie seksualne występujące u ponad 30% mężczyzn. W większości przypadków występuje tylko krótkofalowo i jest efektem stresu lub zmęczenia. Jeżeli przedwczesny wytrysk pojawia się regularnie należy rozpocząć leczenie farmakologiczne. Średni czas potrzebny do osiągnięcia ejakulacji wynosi około 7 minut. Jeżeli wytrysk następuje w czasie krótszym niż dwie minuty wówczas jest klasyfikowany jako dysfunkcja seksualna.

Jak rozpoznać czy cierpię na przedwczesny wytrysk pl.wikipedia.org?

Przedwczesny wytrysk jest diagnozowany w zależności od dwóch parametrów: czasu potrzebnego do osiągnięcia ejakulacji oraz częstotliwości zaburzeń. Gdy ejakulacja pojawia się już po około 120 sekundach od rozpoczęcia stymulacji i sytuacja ta powtarza się podczas połowy zbliżeń, bez wątpienia u mężczyzny można rozpoznać przedwczesny wytrysk.

Jakie są przyczyny przedwczesnego wytrysku?

Stwierdzenie etiologii przedwczesnej ejakulacji nie jest prostym zadaniem, ponieważ problem może występować na złożonym tle. Specjaliści wyróżniają przedwczesny wytrysk pojawiający się na podłożu fizjologicznym oraz psychologicznym.

Przyczyny psychologiczne takie jak: stres, depresja oraz nerwica mogą w istotny sposób zaburzyć kontrolę nad momentem szczytowania. U wielu mężczyzn pojawia się fobia związana z obawą przed niezapewnieniem partnerce orgazmu. Wywołuje ona w psychice zwiększone napięcie, które powoduje przyspieszenie wytrysku. Przedwczesny wytrysk może być również efektem młodzieńczej masturbacji. Pojawia się wówczas nawyk szybkiej ejakulacji, który daje o sobie znać również podczas kontaktów seksualnych z kobietą nastek.pl.

Zdarzają się problemy z wytryskiem, które są spowodowane przez fizjologię o. Przebyte stany zapalne, szczególnie te nieleczone mogą zwiększyć wrażliwość penisa, czego efektem jest przedwczesna ejakulacja. Nadwrażliwość członka może być również wrodzona. Do czynników fizjologicznych przyspieszających wytrysk zalicza się zapalenie prostaty oraz zaburzone stężenie neuroprzekaźników, szczególnie zbyt szybką absorpcję serotoniny.

surprised woman and happy man not having ed problem

Jak pozbyć się przedwczesnego wytrysku?

Problem przedwczesnego wytrysku można zminimalizować na wiele sposób. Mężczyźni cierpiący na tą dolegliwość najczęściej wybierają leczenie farmakologiczne obejmujące leki antydepresyjne, które rozluźniają oraz zmniejszają libido. Najnowszym preparatem na rynku jest Priligy, który oprócz działania przeciw stresowego dodatkowo spowalnia absorpcję neuroprzekaźnika, którego niedobór odpowiada za szybki wytrysk. Innymi skutecznymi metodami są:

  • maści- powodują miejscowe znieczulenie prącia na odbierane bodźce dotykowe, co przekłada się na wydłużenie czasu stosunku seksualnego
  • rozmowa z partnerką – podstawowa czynność, która bardzo pomaga w przełamaniu męskich obaw.
  • ćwiczenie  mięśni Kegla – są to mięśnie, o które każdy mężczyzna powinien dbać bardziej niż o biceps pl.wikipedia.org. Zatrzymując strumień moczu podczas załatwiania potrzeby fizjologicznej można poczuć jak należy ćwiczyć mięśnie Kegla i gdzie są one dokładnie zlokalizowane. Mięśnie można potem zaciskać i rozluźniać w każdej innej sytuacji, np. podczas jazdy samochodem. Są one odpowiedzialne za powstrzymywanie wytrysku.
  • trening podczas masturbacji- podczas samozaspokojenia należy odnaleźć moment, w którym możliwe jest jeszcze powstrzymanie wytrysku i przerwać na moment stymulację członka. Czynność należy powtarzać, aby wypracować odpowiednią kontrolę nad wytryskiem. Trening można również wykonywać podczas seksu z partnerką.
  • psychoterapia – pozwala na pozbycie się przedwczesnego wytrysku, którego przyczyną jest nerwica, depresja i inne zaburzenia psychiczne
  • zabieg chirurgiczny – inwazyjna metoda, jednak znajdują się mężczyźni podejmujący ryzyko.
  • psychoterapia – pozwala na pozbycie się przedwczesnego wytrysku, którego przyczyną jest nerwica, depresja i inne zaburzenia psychiczne
  • zabieg chirurgiczny – inwazyjna metoda, jednak znajdują się mężczyźni podejmujący ryzyko

Rate this post